Yukarı
Çık

ÇEVRE DANIŞMANLIK

Paylaş

Günümüzde her türlü faaliyetin ve tüketimin bir çevre yükü bulunmaktadır. Çevre danışmanlık hizmeti temel olarak bu yükün azaltılması, kontrol altında tutulması ve giderilmesi için alınan bir mühendislik hizmetidir. 10.09.2014 tarihli ve 29115 sayılı Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği’nin EK-1 ve EK-2 listelerindeki faaliyet konularından herhangi bir tanesini yapan firmaların bu hizmeti almaları zorunludur ve Çevre İzin & Çevre İzin ve Lisans Belgelerini almadan faaliyette bulunmaları yasaktır. Diğer firmalar için ise gönüllülük esasına dayanmaktadır. Bununla birlikte imalat yapan tüm tesislerin Çevre Kanunu kapsamında yapması zorunlu olan bazı iş ve bildirimlerin de bulunduğunu hatırlatmakta fayda vardır.

 

Çevre Danışmanlık hizmeti kapsamında yapılan işlerden bazıları aşağıda belirtilmiştir.

 

  • Çevre İzin Belgesi & Çevre İzin ve Lisans Belgesi alınması
  • ÇED Görüşü alınması
  • Endüstriyel Atık Yönetim Planı hazırlanması ve onayının alınması
  • Atık Yönetimi Hizmetleri
  • Atık Beyanları
  • Ambalaj Bildirimleri (Piyasaya süren, üretici veya tedarikçi)

 

Çevre Danışmanlık Hizmeti 30.07.2019 tarihli ve 30847 sayılı Çevre Yönetim Hizmetleri Hakkında Yönetmelik kapsamında sadece Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Çevre Danışmanlık Yeterlik Belgesini alan firmalar tarafından verilebilmektedir.

Günümüzde her türlü faaliyetin ve tüketimin bir çevre yükü bulunmaktadır. Çevre danışmanlık hizmeti temel olarak bu yükün azaltılması, kontrol altında tutulması ve giderilmesi için alınan bir mühendislik hizmetidir.

HAKKIMIZDA

Pozitif Çevre Danışmanlık olarak sektördeki 10 yıllık tecrübemizle farklı iş kollarına dağılmadan en iyi bildiğimiz işi yapmaktayız.

Kullanmakta olduğumuz yazılımlarla, kurduğumuz sistemle ve fark yaratan hizmet anlayışımızla işimizi en mükemmel şekilde yürütmeye çalışmaktayız.

BİZE ULAŞIN

Telefon

+90 224 999 62 81

E-posta

info@pozitifcevre.com.tr

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2020 Pozitif Çevre Danışmanlık
SiteMap  |  Tasarım : interbim.com